X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

جنس چینی نخرید

طاهر آذری یکشنبه 5 مهر‌ماه سال 1388 @ 17:23 چاپ

قبلا خصوصا از خانم های عزیز عذرخواهی می کنم. اما خوندن این ماجرا بهتر از اینه که صبح موقع آرایش همچین کش مویی رو تو دهنتون بگیرین!!!!

دوستان عزیز، این ایمیل خیلی ساده به شما میگوید جنسهائی که ازچین واردمیشود ازچه مواد آلوده ای ساخته میشود.ماننداین کشهای موی سرکه ازکاندومهای استفاده شده درجنوب چین ساخته شده وبه قیمت بسیارارزان ارائه میشود و همچنین بعضی از انواع دمپاییهایی همانطورکه درعکسها میبیند باعت تخریب بافتهای پوست وبسیاری بیماریهای دیگرمیشود. این تنهامربوط به کش سرنمیباشد تمام اسباب بازی ها و.... هرچیزدیگری ساخت چین اکثرا آلوده است. لطفا موقع خریدن اجناس ازخریدن اجناس چینی پرهیزکنید

قبلا خصوصا از خانم های عزیز عذرخواهی می کنم. اما خوندن این ماجرا بهتر از اینه که صبح موقع آرایش همچین کش مویی رو تو دهنتون بگیرین!!!!

دوستان عزیز، این ایمیل خیلی ساده به شما میگوید جنسهائی که ازچین واردمیشود ازچه مواد آلوده ای ساخته میشود.ماننداین کشهای موی سرکه ازکاندومهای استفاده شده درجنوب چین ساخته شده وبه قیمت بسیارارزان ارائه میشود و همچنین بعضی از انواع دمپاییهایی همانطورکه درعکسها میبیند باعت تخریب بافتهای پوست وبسیاری بیماریهای دیگرمیشود. این تنهامربوط به کش سرنمیباشد تمام اسباب بازی ها و.... هرچیزدیگری ساخت چین اکثرا آلوده است. لطفا موقع خریدن اجناس ازخریدن اجناس چینی پرهیزکنید

  

BEWARE OF RUBBER HAIR BANDS and SLIPPERS from China !!!!!  

Be cautious of hair bands at open markets around the city too – they are probably from China since they are purchased in bulk very very cheap !!!!  
Take a good look before buying hair bands in future – especially the following kind…..


..


These Hair bands were made from used condoms and threads.  

..

..
..

[IMAGE]

.... 


BEIJING (AFP) - Used condoms are being recycled into hair bands in southern China threatening to spread sexually-transmitta ble diseases they were originally meant to prevent, state media reported Tuesday

In the latest example of potentially harmful Chinese-made products, rubber hair bands have been found in local markets and beauty salons in Dongguan and Guangzhou cities in southern Guangdong province, China Daily newspaper said.

'These cheap and colorful rubber bands and hair ties sell well ...... threatening the health of local people,' it said..
Despite being recycled, the hair bands could still contain bacteria and viruses, it said.

'People could be infected with AIDS, (genital) warts or other diseases if they hold the rubber bands or strings in their mouths while waving their hair into plaits or buns,' the paper quoted a local dermatologist who gave only his surname, Dong, as saying. A bag of ten of the recycled bands sells for just 25 sen (three cents), much cheaper than others on the market, accounting for their popularity, the paper said.

A government official was quoted as saying recycling condoms was illegal.   China 's manufacturing industry has been repeatedly tarnished this year by a string of scandals involving shoddy or dangerous goods made for both domestic and foreign markets.

In response, it launched a public relations blitz this summer aimed at playing up efforts to strengthen monitoring systems.
_.___

Check your kids hair bands and make sure they do not put them in their mouth while trying to plait or tie their hair.

See below for Chinese Slippers now being sold in Walmart in the US .  Hopefully, they are not yet in Zimbabwe ....
RREMEMBER THE PAINT ON KIDS TOYS
?


This is very true as I heard it in news from one of our local radios here that our govt has to be extra careful on these cheap imports from china. These includes clothes, food, toys, slippers and even glasses because the Chinese are using some strong but cheap chemical in their manufactures. Cheap is becoming expensive and at the same time fatal. I nearly bought one pair of the slippers below for myself last week at the Japanese $2 shop at IMM last week.These slippers are also sold in Walmart , USA and d same av  complaints received.

PLEASE DO NOT HESITATE TO PASS THIS MESSAGE TO EVERYONE IN YOUR CONTACT LIST.

                                       
                

      

شلوارهای موهن زنانه در فروشگاه های تهران: چینی ها کلمه «الله» را روی جیب های عقب گلدوزی کردند!

 

 

سری به پاساژهای تهران بزنید، از میلاد نور، گلستان، سرخه بازار، بازار صفویه و قائم و... در شمال تهران، تا امامزاده حسن، سلسبیل، هاشمی، 16 متری امیری، بازار دوم، امام حسین، گمرک و... در جنوب شهر. یا نمایندگی های بوسینی، هانگ تن، جیوردانو، بالنو، مستر پیچ، تامی و... که همگی یا چینی هستند یا تحت لیسانس در چین تولید می شوند به چشم می خورند.

 

 

 انگار چینی ها پس از کشتار ترک های مسلمان کشور خودشان، تصمیم گرفته اند به مقدسات مردم مسلمان ایران هم به موهن ترین شکل ممکن حمله کنند .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تا قبل از این Made In China حتی به تسبیح ها و جانمازهای ایرانیان رسیده بود و حالا کلمه "الله" و عبارت مقدس مسلمانان یعنی "بسم الله الرحمن الرحیم" را به قسمت پشت شلوارهای ایرانیان برده اند و عجب آنکه برخی مدعیان که پیشتر در اعتراض به عبارت کوکاکولای برعکس شده کفن پوش به خیابان ها می ریختند  و در جهت تحریم کوکاکولا و نستله حرکت می کردند  و هم در برابر کشتار مسلمانان چین سکوت کرده اند و هم در برابر این توهین آشکار.

 این شلوارهای جین زنانه در فروشگاه های افسریه، حوالی خیابان های اول و دوم به قیمت 21 هزارتومان در حراجی به فروش می رسند.

 اکثر خریداران هم به نوشتار پشت جیب شلوار توجه نمی کنند و صرفا به خاطر قیمت و دوخت شلوار ان را خریداری می کنند. فروشنده هم اطلاعات چندانی در خصوص محل خرید شلوارها و ... ارایه نمی دهد. البته برخی از خریداران به دلیل عبارت پشت شلوار از خرید آن امتناع می کنند.

 

 به تصویر این شلوارهای جین چینی که به تازگی به بازار ایران وارد شدند نگاه کنید، عبارت "بسم الله الرحمن الرحیم" که "الله" آن دوبار تکرار شده است، روی جیب های عقب این شلوارهاست و یک بسم الله هم برعکس نوشته شده است.

 

  در مکتب اسلام برای کلمه الله حرمت قائل شده اند. به طوری که حتی  برای دست زدن به خط و نوشته آن باید وضو داشت و... و حالا درست در قسمت نشیمنگاه این شلوارها این کلمه گلدوزی شده و بدتر ان که در تهران - که خیلی ها دوست دارند ان را ام القرای جهان اسلام بنامند - به فروش می رسد!

 

 

 

 با توجه به اینکه این شلوارها تازه به کشور وارد شدند، هنوز تعدادشان مشخص نیست  ولی به دلیل آنکه در مارک داخلی شلوارها، عبارت "
Made In P.R.C" مخفف عبارت "People Republic of China" به معنی  جمهوری خلق چین درج شده است، به نظر می رسد تکذیب ملیت این کالاهای موهن و تازه وارد برای مسئولان کمی مشکل شود.

 

 

  تا پیش از این واردات پرتقال اسرائیلی توطئه برخی عناصر نامعلوم اعلام شد، واردات سیب از امریکا در هاله ای از ابهام باقی ماند، اما دیگر مارک داخلی این شلوارها را نمی توان انکار کرد. مگر اینکه مسئولان مدعی شوند این شلوارها در داخل تولید شده است، که منطقا، با توجه به عقبه مذهبی مردم ایران، کمتر تولید کننده ای فرض به تعمد، جرات چنین اهانتی را دارد. یا اینکه باید گفته شود پک این شلوارها در بین راه باز شده و داخل‌انها مارک چینی درج شده است(مثل توجیهی که برای واردات پرتقال اسرائیلی آورده شد) !

بنتون تحریمی و چینی های برادر

مشخص نیست مسئولان گمرک و ناظران اصناف کجا هستند که این شلوارها در بازار عرضه می شوند؟ و یحتمل در برابر برخی کشورها قرار است سیاست یک بام و دو هوا پیشه شود!

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حدود دو سال قبل بود که فردی در مقاله ای، فریاد وااسلاما سر داد و از حضور فروشگاه سبز رنگ بنتون ایتالیایی مقابل جام جم اظهار تعجب کرد، پس از آن بود که از سایت اقتصاد پنهان (ستاد مبارزه با قاچاق ارز و کالا به ریاست غلامحسین الهام) تا روزنامه های همسو فریاد برآوردند که چه شده بنتون در ایران تاسیس شده و خود لوسیانو بنتون ایتالیایی به ایران آمده و میهمان شهردار تهران است؛ میهمانی ای که البته خیلی زود تکذیب شد.

 این حکایت از آن جهت اینجا قابل ذکر است که در غائله مذکور، فروشگاه های بنتون در ایران تهدید به تخریب شده بود، چراکه بدون ارایه سندی معتبر، بنتون با لابی های صهیونیست ارتباط داشت.

 

 البته برخی هم گفته بودند بیلبوردها و تبلیغات بنتون در شهرهای اروپایی غیر اخلاقی است (البته بر اساس اخلاقی که در ایران تعریف می شود) جالب آنکه چین که راسا و رسما و بدون هیچ پرده پوشی مسلمانان ساکن کشور خود را لت و پار می کند، و الان هم روی قسمت عقب شلوارهای جین زنانه عبارت مقدس "بسم الله الرحمن الرحیم" آن هم با دو "الله" گلدوزی می کند، کالاهایش در سلامت کامل، بدون هیچ ممانعتی، در بازارها به فروش می رسند.

 

9 میلیارد دلار واردات از چین در سال 2008

سری به پاساژهای تهران بزنید، از میلاد نور، گلستان، سرخه بازار، بازار صفویه و قائم و... در شمال تهران، تا امامزاده حسن، سلسبیل، هاشمی، 16 متری امیری، بازار دوم، امام حسین، گمرک و... در جنوب شهر. یا نمایندگی های بوسینی، هانگ تن، جیوردانو، بالنو، مستر پیچ، تامی و... که همگی یا چینی هستند یا تحت لیسانس در چین تولید می شوند به چشم می خورند.

 

 

به جنوب شهر هم که بروید مارک های درجه دو و سه چینی فروخته می شوند.

 

به فهرست گمرک هم که نگاه کنید، تنیکه چینی هم به بازار پوشاک ایران رسیده.

 

واردات کفش چینی که خود قصه مفصلی دارد .... کمر بازار کفش تبریز و تهران را همین کفش های چسب و مقوا چینی شکاند.

 مجیدرضا حریری نائب‌رییس اول اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین در این زمینه  میزان و کیفیت واردات کالا از چین به ایران می‌گوید:

 

 

با افزایش فشار اقتصادی غرب به ایران، نگاه به واردات از شرق از جمله چین شروع شد که در هر سال به طور متوسط بین 30 الی 45 درصد افزایش حجم واردات داشته‌ایم.

 

در سال 2008 مبادلات ایران با چین 29 میلیارد دلار بوده است که از این رقم صادرات ما به چین حدود 22.20 میلیارد دلار اعلام شد که 47 درصد نسبت به سال 2007 رشد داشته و 7.8 میلیارد دلار از چین به ایران کالا صادر شده که 4.10 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

 او تصریح می‌کند: صادرات ایران به چین بیشتر نفت، گاز و محصولات پتروشیمی است که با توجه به گرانی قیمت نفت در سال گذشته، شاهد افزایش رشد صادرات ایران به چین بودیم.

 

 

البته آنچه به عنوان کالای بی‌کیفیت چینی در بازار ایران به دست مصرف کننده می‌رسد بخشی از کالاهای چینی است واگرنه پروژه راه‌آهن، مترو، سد،نیروگاه بازسازی پالایشگاه و ماشین آلات، صنایعی هستند که همه از چین وارد می‌شوند.

 این در حالی است که به عقیده برخی کارشناسان واردات 13 میلیارد دلاری از امارات نیز عمدتاً کالاهای چینی است که اول به امارات وارد می شود و بعد از طریق امارات به کشور می آید.

 

با این شیوه کشور صادرکننده امارات به شمار می رود، اما جنس کالا و کشور سازنده ان در واقع چین است.

 


دیدگاه های این نوشته : 1
سه‌شنبه 1 دی‌ماه سال 1388 , ساعت : 20:34
دتاتت
امتیاز: 0 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد